cheeping ترکیه انتقال کارگران کردستان ارتش ترکیه

cheeping: ترکیه انتقال کارگران کردستان ارتش ترکیه بین الملل عراق ترکیه

گت بلاگز اقتصادی خبری از مشوق صادراتی نیست ، مرغ و تخم مرغ ایرانی بدون مشتری

با گذشت یک هفته از اعلام پاکی آنفولانزا فوق حاد پرندگان خبری از صادرات مرغ و تخم مرغ نیست.

خبری از مشوق صادراتی نیست ، مرغ و تخم مرغ ایرانی بدون مشتری

به گزارش خبرنگار صنعت، تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی گروه تحریریه سایت جوان، با گذشت یک هفته از اعلام پاکی آنفولانزا فوق حاد پرندگان خبری از صادرات مرغ و تخم مرغ نیست.
البته بسیاری از کارشناسان بخش معتقدند تا زمانیکه سازو کار یارانه صادراتی در نظر گرفته نشود، همچنان با مازاد تولید روبر خواهیم بود.

عبارات مهم : بازار

حال به سراغ مسئولان امر می رویم تا از آخرین اوضاع سرگیری صادرات با خبر شویم:
فرزاد طلاکش دبیر کل کانون پرورش دهندگان مرغ تخم گذار در گفتگو با خبرنگار صنعت، تجارت و کشاورزی گفت: علی رغم اعلام شرکت دامپزشکی مبنی بر پاک بودن کشور، گران بودن تخم مرغ نسبت به بازار عراق تن ها مانع سد راه صادرات است.
وی افزود: در شرایط کنونی قیمت تخم مرغ حدود ۳۰۰ تومان نسبت به بازار عراق گران تر است از این رو تخصیص داده شده است یارانه از سوی دولت به صادرکنندگان مهم است.
طلاکش با بیان اینکه مانعی سد راه مقررات صادرات وجود ندارد، گفت: چندسالی است که دولت شعار تخصیص داده شده است یارانه به صنعت را داده و این درحالی است که تا کنون سازوکار مورد نیاز جهت اجرا را فراهم نکرده است.
دبیر کل کانون پرورش دهندگان مرغ تخم گذار ادامه داد: در صورت نبود بودجه مورد نیاز جهت تخصیص یارانه صادراتی انتظار می رود که دولت تسهیلات ارزان قیمت در اختیار بخش قرار دهد تا با مازاد تولید روبرو نباشیم.
وی با اشاره به راهکارهای اساسی و موثر در روند نزولی مازاد تولید بیان کرد: با توجه به مازاد روزانه ۲۰۰ الی ۳۰۰ تن تخم مرغ می توان گفت که از بین بردن مرغ های پیر از گردونه تولید و مشوق صادراتی تن ها راه حل اساسی در جهت کم کردن مازاد تولید است و این درحالی است که دادستانی بعضی استان ها همکاری مورد نیاز در جهت صدور حکم از بین بردن مرغ های پیر با معاونت امور دام ندارند.
طلاکش میانگین قیمت هر کیلو تخم مرغ درب مرغداری را ۳ هزار و ۷۰۰ تومان اعلام کرد و افزود: این درحالی است که با سرگیری مجدد صادرات قیمت ها زیاد کردن خواهد یافت آیا که در شرایط کنونی قیمت تخم مرغ جوابگوی هزینه مرغداران نیست.

***خبری از مشوق صادراتی نیست
محمد یوسفی مدیر انجمن پرورش دهندگان مرغ گوشتی در گفتگو با خبرنگار صنعت، تجارت و کشاورزی گفت: با گذشت یک هفته از اعلام پاکی آنفولانزا حاد پرندگان از سوی شرکت دامپزشکی خبری از صادرات نیست آیا که این عنوان از سوی دامپزشکی جهانی باید تایید شود.
وی با اشاره به راهکارهای اساسی در جهت رونق صادرات افزود: گرچه تخصیص مشوق صادراتی از سوی دولت می توان گامی موثر در جهت رونق صادرات باشد، ولی دولت توان مالی مورد نیاز جهت پرداخت یارانه را ندارد از این رو مورد نیاز است صنعت برنامه ریزی مورد نیاز در جهت جلوگیری از زیان مرغداران را به کار گیرد.
وی ادامه داد: با توجه به پتانسیل بالای تولید، تقاضای چندانی در بازار های نشانه وجود ندارد که درنهایت این امر روند نزولی قیمت در بازار داخلی را به همراه دارد.
رئیس انجمن پرورش دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه ماهانه با مازاد ۲۲ هزارتن مرغ روبرو هستیم، گفت: از آن جا که تولید باید صادرات محور باشد لذا در صورت استمرار این روند مرغداری ها به تعطیلی کشیده خواهد شد.
انتهای پیام/

واژه های کلیدی: بازار | یارانه | صادرات | پرداخت یارانه | اقتصادی | تقاضا | مرغ گوشتی | رونق صادرات

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog